modadakankan. Blogger tarafından desteklenmektedir.

Top-ads

modadakankan. Blogger tarafından desteklenmektedir.

DOĞRU MAKYAJ FIRÇASI KULLANIMI

By | Pazartesi, Nisan 01, 2013 2 comments


Kusursuz bir makyaj uygulamasının sırrı makyaj fırçalardır. Aslında bir çoğumuzun yanlış kullandığı ya da hiç kullanmadığı bu fırçalar hakkında biraz bilgi vermek istiyorum kızlar.Her farklı makyaj fırçası, farklı sonuçlar yaratır.kaliteli bir makyaj fırçası seti,dikkatlice bakımı yapılırsa, bir ömür boyu kullanılabilir.

Makyaj Fırçası Kılları 

Makyaj için kullanılan fırçaların yapısı ikiye ayrılır: doğal kıllar ve sentetik kıllar.

*Doğal kıllar genelde hayvan kıllarıdır(sincap, keçi, samur veya tay.Doğal kıllı fırçalar pudra, allık ve göz farı uygulaması için idealdir. 
*Sentetik makyaj fırçaları ise kimyasal maddelerden yapay olarak üretilirler.Sentetik makyaj fırçaları genel olarak likit veya krem fondöten, ruj ve krem allık uygulamak için kullanılır.Ayrıca, doğal kıllı fırçalara tepki verebilecek hassas ciltler tarafından da rahatlıkla uygulanabilirler.


Makyaj Fırçası Sapları 
Makyaj fırçası sapları genel olarak tahta, plastik veya reçineden yapılır. Farol, fırçanın başı ile sapını birleştirir. En iyi sonuç veren fırçayı bulmak için, sapına farolla iyice bağlanmış kıllı fırçalara bakın.Elinizle hafif kıllardan çekin kızlar elinize 3 ten fazla kıl geliyorsa hemen o fırçayı bırakın :)

Makyaj Fırçası Seçmek 
Ne amaçla kullanılacak olursa olsun, kaliteli bir makyaj fırçası seçmek için birkaç adım gereklidir.Öncelikle, kılını inceleyin. Doğal ya da sentetik, fırça cilde temas ettiğinde  yumuşak ve pürüzsüz hissetmelisiniz. 
İkinci olarak, farolu kontrol edin. Farol yerinde çok iyi duruyor olmalı, fırça hareket ederken hiçbir tarafa doğru gevşekçe sallanmamalıdır.(fırçanın başı ile sapı arasında bağlayan kısım)
Son olarak,çok sık seyahat eden biri,büyük boy fırçalar yerine,kısa saplı fırçalardan oluşan bir makyaj fırçası setini tercih etmeli.

Makyaj Fırçasını Temizliği

Doğru ve düzenli bakım, fırçanın çok uzun yıllar dayanmasını sağlar. Doğal kıllı fırçalar, hassas yapılarından dolayı, sentetik fırçalardan daha özenli bir bakım gerektirirler. Ticari makyaj temizleme jelleri günümüzde rahatlıkla bulunabilir ve haftada bir fırça temizlemek ve bakım yapmak için kullanılabilir. Sentetik fırçalar ise düzenli olarak şampuanla yıkanabilirler. 
Makyaj fırçaları en az iki haftada bir temizlenmelidir. Aynı fırça farklı renkleri sürmek için kullanılıyorsa,daha sık temizlenmelidir. Şampuan ve su ile fırçalarınızı yıkıyorsanız, her zaman soğuk suyla yıkayın. Bu, doğal kıllı fırçaların kıllarında bulunan doğal yağların,akıp gitmesini ve kılın sertleşmesini engeller. 
Fırçanızın temizliği bittikten sonra, kafasının bir köşeden sarkacağı bir yerde(mesela musluk kenarı) ve yatay bir şekilde kurumaya alın. Bu, şekli bozulmadan iyice kurumasını sağlar. Islak fırçayı hiçbir zaman bir zeminin üstüne öylece koymayın.

Makyaj Fırçalarının Muhafazası


Makyaj fırçaları her zaman geniş bir alanda tutulmalıdır. Bu, fırça başlarının birbiriyle fazla temasta olup, kılların birbirine karışmasını engeller. Islak fırçaların kaldırılmadan önce tamamen kuruduğuna emin olun. Ayrıca fırçalar hiçbir zaman çok yüksek ısıya maruz kalmamalıdır.

Makyaj Fırçalarının Kullanım Alanları 

Makyajda en önemli yer burası aslında,başta söylediğim gibi  birçoğumuz fırçaların kullanım alanlarını bilmeden yanlış veya gelişi güzel kullanıyoruz.Oysa fırçalar doğru olarak doğru yönlerde doğru hareketlerle kullanılırsa kusursuz bir makyaj ortaya çıkarır.


işte kullanım alanları ve oklara dikkat!

FIRÇALARI MUTLAKA SERİN YERDE MUHAFAZA ETMELİYİZ VE FIRÇALAR BİRBİRLERİNE DEĞMEMELİ KIZLAR BUNUN İÇİNDE SİZLERE GÜZEL FİKİRLER BULDUM BUYRUN :))


SERİN YERDE MUHAFAZA EDİLMELİ :))) unutmayın dikkat kızlar...


Sonraki Kayıt Önceki Kayıt Ana Sayfa

2 yorum: