modadakankan. Blogger tarafından desteklenmektedir.

Top-ads

modadakankan. Blogger tarafından desteklenmektedir.

Doğal Bronzlaşma Yöntemleri

By | Perşembe, Haziran 26, 2014 3 comments
doğal bronzlaşma

Bronzlaşırken kullandığınız kimyasal kremlerin aslında ne kadar zararlı olduğunu biliyor musunuz? Aslında neredeyse hepiniz biliyorsunuzdur ama bitkisel vs derken uğraşmak yerine onu tercih ediyorsunuz.Tanıtım amaçlı yazılan yazılara inanarak veya kullananların söylediği şeylere inanarak...

Ama benden size söylemesi çok ama çok zararlı.Kalıcı cilt lekelerine sebep olabilirler.Güneş ile terleyerek açılan gözenekleriniz o kimyasal kremi emecektir ve muhakkak size bir zarar verecektir.Bu sebeple kesinlikle doğal bronzlaşma yöntemlerini kullanmanızı tavsiye ederim.
Her ne kadar güneş kremi sektörü bitmesin,satışlar durmasın diye yok bitkisel yağlar zararlı yok kanser yapıyor vs deseler de inanın hiçbir şey kimyasallar kadar zarar veremez.
İşte o yöntemler;


Kakao Yağı;
kakao yağı hoş kokusuyla hem sizi bunaltmayacaktır hem de sizin en kısa sürede bronzlaşmanızı sağlayacaktır.Ayrıca yumuşacık bir cildiniz olacaktır.Güneşe çıkmadan önce sürün ve emmesini bekleyin.Daha sonra havuza veya denize girecekseniz eğer mutlaka çıktıktan sonra tazeleyin.

Havuç Yağı;
Havuç yağı bir diğer bronzlaştırıcı yağdır.Dilerseniz tek kullanın,isterseniz kakao,zeytinyağı karıştırıp kullanın.Çok kısa sürede sağlıklı bir şekilde istediğiniz bronzluğa ulaşabilirsiniz.

Kayısı Yağı;
Yukarıda adı geçen yağlarla aynı oranda karıştırarak kullanabilirsiniz.

Tüm yağları veya karışımları kullanmadan önce bileğinizin iç kısmına sürerek 25 dakika bekleyin alerjiniz olup olmadığına mutlaka bakın.


Sonraki Kayıt Önceki Kayıt Ana Sayfa

3 yorum:

 1. Ben özellikle kakao yağını çok kullanırım, gerçekten de inanılmaz güzel bronzlaştırıyor :)
  Teşekkürler bilgi için, bloguma da beklerim :)
  www.lifeofyasmina.com

  YanıtlaSil
 2. Katiliyorum normalde beyaz tenli olmama ragmen kakao yagi ile cikolata gibi tenim oluyor cok rahat bronzlasabiliyorum:)

  YanıtlaSil
 3. Katiliyorum kakao yagi cok etkili normalde beyaz tenli olmama ragmen cikolata gibi bronzlasabiliyorum :)

  YanıtlaSil