modadakankan. Blogger tarafından desteklenmektedir.

Top-ads

modadakankan. Blogger tarafından desteklenmektedir.

Saç Dökülmesine İyi Gelen Yiyecekler

By | Pazartesi, Temmuz 21, 2014 1 comment
saç dökülmesine iyi gelen yiyecekler

Mevsimsel sebeplerden,stresten,şampuanlardan,vitamin eksikliğinden,kansızlıklardan,mineral yetersizliğinden birçok sebepten saçlarınız sizi yavaş yavaş terk edebilir.Bu biz bayanlar için çok üzücü oluyor maalesef.1 tek tel bile gitsin istemiyoruz.Ama saçlarımızın hiç dökülmediğini ve yeni yeni saçlar çıktığını düşünsenize,yüzümüz gözümüz kapanırdı.


Günlük 80-100 saç teli normal dökülmedir.Örneğin saçlarınızda dökülme olduğunu düşünüyorsanız tüm gün boyunca dökülen saçlarınızı bir tülbent içinde biriktirin ve akşam tek tek sayın.Bu konuda çok ciddiyim :) Eğer 100 adeti geçiyorsa demek ki tedavi gerektiren bir durum var ortada.

Hastaneye gidip kan tahlili yaptırabilirsiniz.Eğer bir eksikliğiniz veya fazlalığınız çıkmazsa stres kaynaklı olabilir.Bu sebeple önce stresi ortadan kaldırmalısınız.Fazlalık demişken B vitamini fazlalığı da saç dökülmesi yapar.

Şimdi gelelim saç dökülmesi için faydalı olan besinlere;

Fındık,ceviz,ıspanak,meyve,sarımsak,balık yağı,balık,kabak çekirdeği, soya, havuç, yeşil sebzeler, kefir ve bol bol su.

İşte bu yiyecekler saç dökülmesine iyi gelen yiyeceklerdir.Kızlar doya doya tüketin.

Sonraki Kayıt Önceki Kayıt Ana Sayfa

1 yorum:

  1. biz bu bayramdan sonra lüks bir otele tatile gidiyoruz alışverişe çıkıcam fakat ne giyeceğim ne alacağım konusunda hiç bir fikrim yok :/ kıyafet kombinleri paylaşır mısın rica etsem ??

    YanıtlaSil