modadakankan. Blogger tarafından desteklenmektedir.

Top-ads

modadakankan. Blogger tarafından desteklenmektedir.

Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin

By | Salı, Ağustos 26, 2014 Leave a Comment
Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin

Özellikle burun bölgesinde çok olan siyah noktalardan kurtulmak için düzenli bakım şart kızlar. İşte bu maskeler ile siyah noktalardan 1 ayda kurtulabilirsiniz.

Limon;
Limonu pamuğun üzerine damlatın ve düzenli olarak silin.Eğer kuruma dökülme olursa içine bal veya gül suyu ekleyerek asit değerini düşürebilirsiniz. Kuruduktan sonra önce ılık sonra soğuk su ile durulayın.Ayran ve domates suyu;
Limon gibi yanmadan cildi kurutmadan o çirkin noktalardan kurtulabilirsiniz.4 çay kaşığı ayran
2 çay kaşığı taze domates suyu
Güzelce karıştırın ve yüzünüze uygulayın. 10 dakika sonra durulayın. 4-5 hafta botunca günde 2 kere olmak üzere bu işlemi deneyebilirsiniz. Cildinizi parlatır, çilleriniz varsa renklerini açar ve siyah noktaları temizler.

Süt ve bal;
Göz kararı az miktarlarda karışım hazırlayın ve 10 dakika bekletip durulayın.

Yulaf unu;
Yarım fincan yulaf unu
3-4 tatlı kaşığı limon
karıştırın ve macun kıvamına getirin.Fırça ile yüzünüze uygulayın ve kuruduğunda ılık su ile durulayın. Haftada 1 veya 2 kere yapın çok kısa sürede porselen gibi bir cildiniz olacaktır.

Badem ve süt;
8-10 badem alın ve süt ile geceden ıslatın sabah onları soyun ve ezin. İçine yarım çay kaşığı bal ekleyin ve macun kıvamına getirin.Yüzünüze sürün yarım saat bekleyin yıkayın.

Patates;

Yarım dilim halinde patatesi kesin ve siyah noktalarınızın üzerine sürün 2-3 dakika sonra ılık su ile durulayın.Bunu gün aşırı yapabilirsiniz.


Sonraki Kayıt Önceki Kayıt Ana Sayfa

0 yorum: