modadakankan. Blogger tarafından desteklenmektedir.

Top-ads

modadakankan. Blogger tarafından desteklenmektedir.

Kuaförlerin Söylediği 10 Yalan

By | Cuma, Eylül 19, 2014 3 comments
Kuaförlerin Söylediği 10 Yalan

Biz kızlar için saçlarımız çok değerlidir ve bakım olsun ,şekillendirme olsun sık sık ziyaret ederiz sevgili kuaförlerimizi. Biz tüm samimi duygularımızla bırakırız canlarımızı ellerimize ama maalesef onlar bazen bizi değil çıkarlarını düşünüyorlar. İşte söylenen 10 yalan;
1-Bu ürün tam sizin saçınıza göre (pahalı ve marka ürünler)

Bir güzellik salonuna girdiğimizde raflarda birçok ürün görüyoruz. Hepsi evet güzel markalar fakat her saç tipine uygun değil ! Sırf satıp para kazanmak için dil döküyorlar ve maalesef bazen kanıyoruz. Oysa saç bakımı için o pahalı kimyasal ürünlere gerek yok aynı içtiğimiz ilaç gibi yan etkileri oluyor çünkü. Onların yerine argan yağı,hindistan cevizi yağı gibi doğal ürünleri tercih edebiliriz.


2-6 haftada 1 saçlarınızı kestirmelisiniz.

Hayır ! Uzmanlar böyle bir genellemenin çok yanlış olduğunu söylüyor. Çünkü her saç aynı değil. Kimi sürekli ısıl işlemler, kimyasallar uygular ya da saç yavaş uzar. Kimi saçını tamamen doğal bırakır. Herkes 6 haftada 1 saç kestirecek diye bir şey yok. 


3-İnce saçlı bayanlar her zaman kısa saç kullanmalı 

Çok yanlış ! Eğer saç uzuyorsa çok rahat uzun bir şekilde kullanılabilir. 


4-Saçlarınızı her gün yıkayın 

Saçları her gün yıkamak saçın çok çabuk yağlanmasına sebep olur. Çünkü saç derisi çok yararlı bir yağ üretir ve bu yağ beslenmesini sağlar. Her gün yıkayarak bu yağdan arındırmış olursunuz ve dipler bu yağı üretmek için çaba içine girer.

5-Uzun saç dökülür, kesmek gerekiyor

Bir cilt doktoruna sordum bu soruyu ve tabi ki ''kesinlikle yanlış'' diye bir cevap verdi. Dökülmenin saç ağırlığı ve uzunluğuyla bir ilgisi yoktur.


6-Kırıkları aldırmak saçınızı hızlı uzatacaktır.

Yalan! Uzama hızı kesinlikle kırıklarla ilişki içinde değildir. Sadece kırıklar yukarı doğru çıkar ve bir işlem sırasında kopar aslında uzayan saç kadar bir kopma olur ve saç hiç uzamıyormuş gibi olur. Evet kırıkları aldırmak gerekir doğru ama hızlı uzatma gibi bir etkisi yoktur.

7-Saçlarınızı çok sık fırçalamayın.

Dökülme arttığında genelde söylenir oysa çok yanlış. Çünkü fırçalama işlemi kan dolaşımını sağlar ve tarama işlemi ile diplerdeki yararlı yağın uçlara kadar inmesi sağlanır.

8-Saçını boyadım ama hiç yıpranma olmadı.

Tüm kimyasallar saçı yıpratır. Üzgünüm ama bu da yalan.

9-Saçınız yağlı ise kuru şampuan kullanın.

Bunun için o pahalı ürünleri kullanmanıza gerek yok.Fazla yağdan arındırmak için nişasta,mısır unu kullanabilirsiniz.

10- Saç şekillendiricisi kullanmalısınız.

Mükemmel saç kesimi, hiçbir şekillendirici kullanmadan hemen yıkayıp çıkınca doğal ve güzel duracak şekilde olmalıdır. Sırf oradaki ürünleri almanız için veya sık sık orayı ziyaret etmeniz için söylenen ufak bir yalandır bu tarz modeller kestirmeyin lütfen.
Sonraki Kayıt Önceki Kayıt Ana Sayfa

3 yorum:

 1. Bir de keserken azıcık ucundan gidecek deyip saçı kısacık yapmaları var... :))

  YanıtlaSil
 2. Benim kes dediğim "...................."
  Kuaförün anladığı : "............................................................"

  hep deli olurum hep sinirlenir çıkarım :(

  YanıtlaSil
 3. kesinlikle biraz kesin diyorsunuz kısacık kalıyor :)

  YanıtlaSil