modadakankan. Blogger tarafından desteklenmektedir.

Top-ads

modadakankan. Blogger tarafından desteklenmektedir.

Dudakları Dolgunlaştıran 8 Doğal Yöntem

By | Cuma, Ekim 24, 2014 Leave a Comment
Dudakları Dolgunlaştıran 8 Doğal Yöntem

1-Dudaklarınızı fırçalayın;
Dişlerinizi fırçaladıktan hemen sonra dudaklarınızı da fırçalayın. Ölü hücreler,pullar gidecektir,kan dolaşımı sağlandığı için bir canlılık renk gelecektir. Dilerseniz bal ile de fırçalayabilirsiniz.

2-Tarçın yağı;
Nemlendiricinizin içine 1 damla damlatarak da kullanabilirsiniz. Direkt olarakta sürebilirsiniz. Fakat yanabilir dikkat:)


3-Nane yağı;
Kan dolaşımı sağlar,hücreleri canlandırır. Vazelinin içine 2 damla damlatarak dudaklarınıza kullanabilirsiniz.

4-Acı biber yağı;
Yine çok yakıcı bir yağdır,dudak nemlendiricinizin içine 2-3 damla damlatarak kullanmanızı tavsiye ederim.  Dilerseniz hindistancevizi yağı-badem yağı ile bir karışım yaparakta kullanabilirsiniz.  Yalnız çok yakıcıdır dikkat.

Düzenli dudak egzersizleri yapın;

5-Islık öttürün;

Her gün düzenli olarak 3-5 dakika istediğiniz bir şarkının melodisini ıslık ile çalmaya çalışın bu hareket dudak kaslarınız için çok değerlidir.

6-Gülümseme ve öpücük;

Dudaklarınızı kapalı tutun ve geniş olarak olabildiğince gülümseme hareketi yapın.Sonra dudaklarınızı birine öpücük gönderir gibi öne doğru itin, 5 saniye boyunca gülümseme , 5 saniye sonra öpücük. Bunu yaparken dudak kasları mümkün olduğunca çalışacaktır. Bu egzersizi günde 20 kez tekrarlayın.

7- O ve A harfleri ile;
Günlük düzenli olarak o ve a harf egzersizleri yapın. Gergin bir şekilde dudaklarınızı kasarak söyleyin.

8-Soğuk havalarda dudaklarınızı çok yalamayın;
Aksi halde dudaklarınız kurur çatlar ve renk kaybeder. Sık sık yukarıdaki uçucu yağlı nemlendiricilerinizi kullanın.Sonraki Kayıt Önceki Kayıt Ana Sayfa

0 yorum: