modadakankan. Blogger tarafından desteklenmektedir.

Top-ads

modadakankan. Blogger tarafından desteklenmektedir.

Elma Sirkesi ile İnanılmaz 8 Güzellik Tarifi

By | Pazar, Kasım 16, 2014 Leave a Comment
Elma Sirkesi ile İnanılmaz 8 Güzellik Tarifi

1. Gözenekleri sıkılaştırır:

elma sirkesi ve salatalık suyunu karıştırın.Bu karışım gözenekleri temizler ve sıkılaştırır.

2. Yüz Maskesi İçin kullanılır:

iki çay kaşığı bal ile  bir çay kaşığı elma sirkesini karıştırın. Temizlenmiş cilde kullanın ve yirmi dakika bekleyin.daha sonra soğuk su ile yıkayın. yumuşak ve pürüzsüz bir cilt elde etmek için haftada en az 3 kez yapın.
3.kanamayı durdurur-kırışıkları giderir:
Bir bardak soğuk su ile sirkeyi karıştırın ve buzdolabında bekletin.Pamuk yardımıyla cildinize bu karışımı günde birkaç kez uygulayın. kırışıklıkları engeller,herhangi bir kanamayı da durdurur.

4.Şampuan olarak kullanılır:

kabartma tozu ve elma sirkesini karıştırın. Bu karışıma güzel kokması için lavanta esansı koyun ve karışımı saç derinize uygulayın.Saç diplerinizi temizleyecektir.

5. Kepek gidericidir:

1 kaba çay ağacı yağından birkaç damla ilave edin ve sirke ile iyice karıştırın. saç diplerine doğrudan uygulayın.Yaklaşık bir saat bekleyin ve daha sonra şampuanlayın. Kepek tedavisi için haftada 2 kez yapın.

6.  Saç Parlatmada 1 numara:

Son durulama suyuna az miktar elma sirkesi katın fakat su soğuk olsun başınızdan aşağıya dökün .Parlaklığına bayılacaksınız. Ayrıca mikropları da temizleyecektir.

7. Saç dibi kaşıntısına çok iyi gelir:

Saç dipleriniz için de çok faydalıdır. Yine 6. maddede olduğu gibi durulama suyuna ekleyin.

8.  Ayak kokularını yok eder:

Ayaklarınızın kokmaması için bir leğene suyu doldurun ve içine sirkeyi katın akşam eve geldiğinizde ayaklarınızı içine sokun.Hem kokusu gidecektir hem de dinlenecektir ayaklarınız.
Sonraki Kayıt Önceki Kayıt Ana Sayfa

0 yorum: