modadakankan. Blogger tarafından desteklenmektedir.

Top-ads

modadakankan. Blogger tarafından desteklenmektedir.

Hassas Gözler İçin 10 Basit Makyaj İpucu

By | Salı, Kasım 11, 2014 1 comment
Hassas Gözler İçin 10 Basit Makyaj İpucu

1. Fırçalarınızı güzel temizleyin:

Hassas gözler için en önemli ipuçlarından biri her zaman düzenli bir şekilde fırçaları temizlemektir. Eğer pis fırçalar kullanmaya devam ederseniz göz enfeksiyonlarına neden olabilir. Hafif bir sabun veya şampuan kullanarak fırçalarınızı temizleyin ve temiz bir bez ya da havlu üzerinde kurumaya bırakın.

2. Kremsi farlar:

Hassas gözlü insanlar her zaman toz göz farı ile ilgili bir sorun yaşar.Çünkü toz farlar zamanla göz içine girebilir ve bunu o hassas gözler kaldıramaz. Kremsi göz farları çok daha uygundur.

3. Göz içine kalem sürmekten kaçının:

İç göz astarı gözlerinizi yorar ve iyice hassaslaştırır. Siz daha çok kirpik diplerinize veya tamamen dışına sürün.

4. İyi ürünler seçin:

Eğer çok hassas gözleriniz varsa endişelenmenize gerek yok. Çünkü kaliteli ürünler sizi çok rahatsız etmeyecektir. Örneğin sokakta pazarda satılan ürünleri kesinlikle kullanmamalısınız. Bu malzemeler cilt kanserine bile sebep olabilir.

5. Kişisel ürünlerinizi zamanla değiştirin:

Özellikle göz makyaj malzemelerinizi 2 ayda bir değiştirin. Eğer ürününüz bitmediyse üst kademesini bir pamuk ile silin. 

6. Doktorunuza başvurun:

Eğer gözlerinizde bir akma veya kaşınma varsa doktorunuza başvurun ve verdiği tüm ilaçları damlaları düzenli kullanın.

7. Maskara:

Maskara satın almadan önce eğer deneme imkanınız varsa mutlaka 1 gün sürmeli ve 5-7 saat boyunca takip etmelisiniz. Eğer kaşınma veya akma ağır gelme hissi olursa kesinlikle almamalısınız. 

8. Hassas dokunuş:

Gözlerinizi ovuşturmaktan kaçınmalısınız ve çok hassas davranmalısınız. Makyaj çıkarırken de bitkisel yağlar kullanmalısınız.

9. Makyajı temizlemeden uyumamalısınız:

Göz makyajınız ile uyumamalısınız ve dikkatli temizlemelisiniz.

10. Lense HAYIR!

Gözlük kullanmamak için lens kullanıyorum diyenlere sesleniyorum buradan çok daha faydalı bir şey ise neden göz doktorları lens yerine gözlük kullanıyor ? Çok ama çok zararlı özellikle göz rengini değiştirmek için lens kullanan bayanlar hem yapay duruyorsunuz hem de sağlığınızı riske sokuyorsunuz.Çok ama çok zararlı. Dikkat!
Sonraki Kayıt Önceki Kayıt Ana Sayfa

1 yorum: