modadakankan. Blogger tarafından desteklenmektedir.

Top-ads

modadakankan. Blogger tarafından desteklenmektedir.

Kışın Saç Rengi Açmanın Doğal Yolları

By | Pazar, Kasım 02, 2014 Leave a Comment

Güneş olmadan saç renginin açılmayacağına inanıyordum ve öyle biliyordum. Fakat o kadar çok soru geldi o kadar çok yorum aldım ki.Dayanamayıp sıkı bir araştırma yaptım. Sizler için kışın saç rengi açma yöntemlerini buldum. İşte bu tarifleri düzenli uygulayarak saçlarınızı açabilirsiniz kızlar. Fakat her yazdığımı dikkatle okuyun lütfen.

Limonlu Maske
1 limon
1 çiğ patates
yarım fincan papatya çayı
Tariflimonun suyunu sıkın.Patatesi rendeleyin ve bir macun oluşturmak için limon ile harmanlayın.yarım fincan demlenmiş papatya çayını karıştırın.
Nemli saçınıza masaj ile yedirin ve daha sonra 2-3 dakika saç kurutma makinesi ile saçınızı ısıtın. Saç uçlarınıza ısıyı çok tutmayın. Daha sonra saçınızı sarın ve yarım saat-1 saat kadar bekleyip durulayın. (Saça nemli uygulamaya dikkat edin aksi halde saçınızı limon çok kurutur.)
Bu maskeyi haftada 2 kere yapabilirsiniz. Eğer saçlarınızda kuruma olursa haftada 1 kere de sıcak yağ maskelerinden yapın kızlar. Ayrıca bu maskeyi çok diplerinize uygulamayın.
Bal ve Zeytinyağı ve süt
2 yemek kaşığı bal+2 yemek kaşığı zeytinyağı+2 yemek kaşığı süt güzelce karıştırın. Nemli saça uygulayın ve streç film ile sarın. Fön Makinesi ile saçınızı ısıtın. Yarım saat bekleyin ve daha sonra güzelce saçınızı şampuanlayın.
Hem saçınız beslenecek hem de renk tonları kırılacaktır.
Koleston sıvı peroksit,ile de saçlarınızı açabilirsiniz. Fakat tabi ki bu doğal bir yöntem olmuyor. Ama deneyip çok memnun olanların sayısı da çok .Öncelikle eczaneden alabileceğiniz peroksiti bir kaseye dökün ve aynı oranda suyu karıştırıp bir sprey şişesine doldurun.istediğiniz bölgelere sıkın ,saç kurutma makinesini sıcak ama düşük üfleme seviyesinde tutarak saçınızı kurutun, daha sonra tekrar üzerini tazeleyin ve yine tekrarlayın.Fakat ince telli saçlara tavsiye etmem çünkü kırıklar kurumalar oluşabilir.
40 dakikadan fazla saçınızda tutmayın
ayrıca saçınız çok koyu renkliyse denemeyin turunculuk olabilir.
Hemen ardından zeytin yağı maskesi uygulayın kızlar. Ayrıca öncelikle az bir tutamda deneyin daha sonra istediğiniz yerlere geçin.
C vitaminleri;
7 tane c vitamini tabletini ezip şampuanıyla karıştırıp kullananlar da varmış kızlar. Çok ayrıntılı bunu araştırmadım fakat denemek isteyenler iyi araştırsın:)
Son olarak aşağıdaki şampuan ! Çok etkili olduğunu duydum kızlar.

Doğal yöntemlerde hemen bir açılma beklemeyin çünkü bu mümkün değil düzenle uygulamanız sonucunda zaten zamanla fark edeceksiniz. sadece Peroksit ile renk tonu farkı hemen gözle görülür.

Sonraki Kayıt Önceki Kayıt Ana Sayfa

0 yorum: