modadakankan. Blogger tarafından desteklenmektedir.

Top-ads

modadakankan. Blogger tarafından desteklenmektedir.

Uçuğu Hemen Geçiren 8 Doğal Tedavi

By | Pazartesi, Kasım 10, 2014 4 comments
Uçuğu Hemen Geçiren 8 Doğal Tedavi

Tuz:

Parmağınızı tuza batırın ve uçuk üzerine hafifçe sürün. 30 saniye boyunca bekletin ve daha sonra elinizi çekin. Dilerseniz yıkayabilirsiniz ya da kuru peçete ile dökebilirsiniz. Günde 2 kere yapabilirsiniz.

Limon:

Limon suyuna bir pamuk batırın ve uçuğunuzun üzerine dikkatle sürün. Yanacaktır. Dayanın lütfen bir süre sonra yanması duracaktır.

Sarımsak:

Sarımsak bu konuda çok etkilidir. Fakat kızarıklığa izlere sebep olabilir bu sebeple 2-3 saniyeden fazla tutmayın.

Yeşil çay:

Yeşil çay, anti-viral özellikleri olan bir antioksidandır.Düzenli yeşil çay içmek toksinleri vücuttan atar. Sıcak suda bir çay poşeti daldırın ve soğumaya bırakın ve sonra o poşeti uçuk üzerine 10 dakika bekletin. Taze çay poşeti ile her 2-3 saatte bir tekrarlayın.

Bal:

Bal dudakları nemlendirirken ayrıca yaraları da iyileştirir.

Kabartma Tozu

Kabartma tozu uçuğunuzu kurutacaktır ! Üzerine tuz gibi uygulayabilirsiniz.

Vanilya:

Vanilya alkol içeriklidir ve virüsleri öldürür. Bu konuda da çok etkilidir.

Nişasta:

Uçuk virüsü ile savaşır.
Kızlar üstteki hepsi uçuk çıktıktan sonra geçirmek için uygulanacak doğal yöntemlerdir fakat benim size önerim uçuğun çıkacağını hissettiğiniz gibi zovirax uçuk kremi kullanmanız. Çok etkilidir. Hemen uçuğun çıkmasını engeller.
Sizin uyguladığınız başka yöntem varsa paylaşın lütfen kızlar.

Sonraki Kayıt Önceki Kayıt Ana Sayfa

4 yorum:

 1. komik ve cahilce gelecek ama kendim çocuklarım ve beni yetiştiren ailemde uyguladığım tek bir yöntem var anında geçiren....baş ve orta parmağımızla sanki üzerimizden toz silkeler gibi uçuğun üzerine vurmak..tam üzerine ve içeri doğru..inanın daha başlamadan bitiyor..tek püf noktası çıkıcağı anı yakalamanız gerekiyor o yandığı ve kaşındığı anı...bunun bışında eğer başlarken yakalayamamışsam sarımsak veya sirke sürerim..elimde varsa da kantaron yağı :))

  YanıtlaSil
 2. pek hoş bi yöntem değil ama çıkacağını hissettiğiniz zaman aseton sürebilirsiniz

  YanıtlaSil
 3. Aloe vera bitkisinin ucunu koparıp sürün, ilk günden 4 gün geçmiş gibi oluyor ve düzelme çok hızlanıyor. kaşıntıyı ise direk geçiriyor. ama geçene kadar sürekli tekrarlamakta fayda var

  YanıtlaSil
 4. Çay ağacı yağı merhemi geçirir mi acaba ?

  YanıtlaSil