modadakankan. Blogger tarafından desteklenmektedir.

Top-ads

modadakankan. Blogger tarafından desteklenmektedir.

Kıyafet Satın Alırken Nasıl Tasarruf Edebilirsiniz: Tutumlu Moda Tutkunu İçin İpuçları

By | Salı, Haziran 02, 2015 Leave a Comment
Kıyafet Satın Alırken Nasıl Tasarruf Edebilirsiniz: Tutumlu Moda Tutkunu İçin İpuçları


Etrafta “kıyafet satın alırken nasıl tasarruf edebileceğimi biliyorum, sadece bunu yapmıyorum,” diyecek insanlar var. Bu sadece bazı insanlar için işe yarayacak bir yöntem olsa da, kesinlikle herkes için işe yaramıyor. Beni yanlış anlamayın, bu tekniği ekonomik durumumun sıkışık olduğu zamanlarda kullanıyorum, ama aylık bütçem dahilinde yeni kıyafetler ediniyorum. Kıyafetleri ve modayı seviyorum ve bu konuda yalnız olmadığımı biliyorum. Öyleyse, şayet dolabınızda olanları giyerek ve nadiren alışveriş yaparak bütçenizi kontrol altında tutuyorsanız, bu ipuçları size uygun olmayabilir. Fakat benim gibiyseniz ve iş yerinizde giyebileceğiniz yeni bir elbise ya da hafta sonları kullanmayı tercih edebileceğiniz yeni bir kıyafet başınızı döndürüyorsa, doğru yere geldiniz. Aşağıda bütçenize zarar vermeden gardırobunuzu genişletmek için size bazı ipuçları vereceğim.
Sezonlara dikkat edin
Mağazacılık sektöründe zamanlamayı anlamak hayati öneme sahiptir. İlkbahar sezonu Şubat ayından Haziran ayına kadar uzanırken, sonbahar sezonu Ağustos ve Aralık ayları arasındadır. Sezonların değişim zamanları en iyi teklifleri bulabileceğiniz zamanlardır. İlkbahar/yaz ayları arasında teklif arayışı içindeyseniz, alışveriş yapmak için en iyi zaman Temmuz sonudur ve sonbahar/kış kıyafetleri için yatırımınızın karşılığını almak üzere Ocak ayında alışveriş yapmak istersiniz. Elinizde tatil zamanlarından kalma hediye çekleri varsa, kışlık dolabınızı indirimleri ürünler ile doldurmak için Ocak ayında alışveriş yaparak  bunlardan yararlanın.
Zamanlara dikkat edin
Perakende sezonlarının yanı sıra, mağazaların benzer perakende zamanları vardır. Her mağazanın yeni ürünler getirdiği ve eski ürünlerin fiyatını düşürdüğü zamanları belirlidir. Favori mağazalarınızı tanıyarak ve düzenlerine dikkat ederek, ürünlerinin ne zaman indirime girdiğini bilmekte uzman olabilirsiniz. Bir sweatshirt’ün normal fiyatını ödemek ve iki hafta sonra indirime girdiğini görmekten daha kötü bir şey olamaz. Zamanları anlamak bir tahmin oyunu olmak zorunda değildir. Sadece gelecek indirim döneminin ne zaman başlayacağını veya yeni ürünlerin ne zaman geleceğini sorup öğrenin.
Raflara göz atın
Mağazaya yeni bir şeyin geldiğini biliyorsanız ve rafta sadece 3 adet kaldıysa, çok uzun süre beklerseniz stoklarda kalma ihtimali olmayabilir. Herhangi bir ürün indirime girecektir ancak sadece garip renkler veya bedenler kalacaktır. Diğer yandan, bir ürünün bir süredir mağazada olduğunu biliyorsanız ve rafta hala pek çok sayıda varsa, en iyisi tasfiye edilmeden önce birkaç hafta beklemeniz olacaktır.
Kuponlar kullanın ve promosyonlardan yararlanın
Yukarıda anlattığım gibi bir durumdaysanız ve beğendiğiniz bir ürünün indirime girme ihtimali olmadığını biliyorsanız, panik yapmayın! Böyle zamanlarda en iyisi indirim kuponlarını ya da hediye çeklerini kullanmaktır. İhtiyaç duyduğunuz mağazalar için kuponlar bulmak üzere interneti kullanabilirsiniz. İnternette birçok kupon sitesi var, ama bana  göre, güzellik ve moda kuponları için bir numaralı site indirimkodlarim.com  Ben buradan başlardım.  Pek sık kullanmıyorum ama ne zaman bir şey almaya karar versem önce girip kupon var mı diye kontrol etmeye çalışıyorum. Örneğin geçen ay denk geldiğim modagram indirim kuponu  sayesinde beğendiğim bir elbiseyi  30 TL  indirimle satın alabildim! Elbette doğru zamanda doğru indirim koduna rast gelmek de biraz şans gerektiriyor.
İndirimdekiler Kategorisine Odaklanmayın
İndirime girmiş ürünlerin sergilendiği kategoriler ucuz ürün bulmak için en bariz alan olsa da, indirim işareti olan raflar bulmak için tüm mağazaya göz atmayı unutmayın.


Yeni bir elbise ya da ayakkabı aradığınız bir ürünse, kıyafet maliyetlerinizi aylık bütçenizin içine alın. Daha sonra, yukarıdaki ipuçlarını izleyerek, harcamak zorunda olduğunuz paradan en iyi şekilde yararlanın. 
Sonraki Kayıt Önceki Kayıt Ana Sayfa

0 yorum: