modadakankan. Blogger tarafından desteklenmektedir.

Top-ads

modadakankan. Blogger tarafından desteklenmektedir.

2015 Dekorasyon Fikirleri

By | Perşembe, Ekim 29, 2015 1 comment
                                              resim kaynak ;  "Avci Burak/homify''
Gelişen teknoloji ve sürekli yenilenen değişen trendler sayesinde artık ev alışverişlerimiz çok uzun sürebiliyor. 
O kadar fazla değişen dekorasyon fikirleri var ki herhangi birini tercih ettiğimiz de bir başkasını görüpte pişman olmamayı diliyoruz resmen.


Ama önceden öyle miydi? 4'lü çekyat takımı , 1 içinde çeyiz sergilenecek vitrin, 1 tv ve tv masası, yemek masası sandalyeleri, halı perde bitti .Ama şimdi tv ünitelerinden tutun 3 boyutlu duvar kağıtlarına, masaj yapan halılardan tutun da tekli tv koltuklarına kadar çeşit çeşit. Kararsızlık resmen bazen alışveriş yapanları hem fiziki hem de psikolojik yönden yoruyor. Aslında bu gibi durumlarda öncelikle bir netten ön araştırma yapmanızı tavsiye ederim. Katalogları vs. varsa incelemenizi öneririm. Oturduğunuz veya oturacağınız eve en uygun dekorasyon fikirlerini kafanızda kurup ona göre alışverişe çıkmanızı öneririm. Perdeler bile örneğin çok ayrıntı gerektiren bir durumdur, evinizin tavanı alçaksa ve küçük bir pencereye sahipseniz örneğin iri büyük desenlerden uzak durmalısınız çünkü hem tavanınızı daha alçak hem de pencerenizin bulunduğu alanı daha dar yapacaktır , bu gibi durumlarda ise uzun ince çizgi geçişleri olan açık renkli perdeler odanıza ferahlık katacaktır. 

Odanız küçükse ve biraz daha büyük gözüksün istiyorsanız kızlar kesinlikle aynalı aksesuarlar ve hatta duvarınızın küçük bir bölümüne boydan boya ayna kaplatmanızı tavsiye ederim.İnanılmaz faydalı oluyor resmen boyut katıyor. 
Eğer mobilyalarınızı koyu renkli tercih ettiyseniz perdenizde ve halınızda koyu renkten kaçının yoksa bu durum içinizi fazlasıyla sıkar ;) 

Şimdi gelelim ışığa sarı ışık ve beyaz ışık arasındaki farklara; sarı ışık teninizin kusursuz görünmesine yardımcı olur, odaya romantik ve dingin bir hava verir,mum gibi düşünebiliriz,ayrıca odaklanmanızı azaltabilir. Beyaz ışık ise ; daha dinç olmanızı, daha fazla odaklanmanızı sağlar, kusurları ortaya çıkarır daha temiz bir görüntü verir. Tabi artık tercih sizin. 

İşte bu kadar detaylı dekorasyon fikirleri varken özellikle biz bayanlar için tercih yapmak çok zor oluyor .Bu sebeple odanızın şekline ve kullanabilirlik durumlarına göre seçim yapmalısınız. Örneğin sık sık toz almak gibi bir imkanınız yoksa kesinlikle siyah mobilyadan uzak durmanızı tavsiye ederim gündüz silin akşam toz içinde oluyor resmen, yani tozu çok net gösteriyor ve çekiyor. Neyse kızlar umarım çok kararsızlık yaşamadan şık detayları hemen tercih edebilirsiniz.
Sonraki Kayıt Önceki Kayıt Ana Sayfa

1 yorum:

  1. Ellerine sağlık, güzel bir yazı olmuş, dekorasyon gerçekten çok zor, dikkat edilmesi gerekiyor dediğiniz gibi sabah silinen yerlerin akşam toz olduğunu görmek... :(
    http://hulyaninsirlari.blogspot.com.tr/

    YanıtlaSil