modadakankan. Blogger tarafından desteklenmektedir.

Top-ads

modadakankan. Blogger tarafından desteklenmektedir.

İngilizce Kurs Böyle Olur

By | Salı, Kasım 24, 2015 Leave a Comment

Birçok ülkede olduğu gibi İngilizce eğitim bizim ülkemizde de oldukça önemlidir. Şöyle dönüp geriye doğru baktığımızda hayatımızın birçok evresinde İngilizce eğitim aldığımızı görmemiz mümkündür. 90’lı yıllardaki öğrencilerin ortaokuldan başlayıp üniversiteden mezun oluncaya kadar her yıl İngilizce eğitim almış olduklarını görürüz. Hatta bu eğitimin yeterli olmadığını düşünüp kurslara gitmişliğimizde vardır, kendimden biliyorum üniversite birinci sınıftan ikinci sınıfa geçtiğim yılın tatilinde yaz ayı boyunca 3 aylığına İngilizce öğrenebilmek için İngilizce Kursu kaydı yaptırıp tatil boyunca derslere katılmıştım. Günümüzde ise İngilizce eğitim daha ilkokuldan itibaren başlamakta hatta bazı özel kurumlarda anaokulundan itibaren İngilizce eğitim verildiği görülmektedir. Üniversite öğrencilerinin İngilizce öğrenebilmek ya da biraz olsun İngilizcelerini geliştirebilmek için Öğrenci Değişim Programı olan Erasmus ile yurtdışına farklı ülkelere kısa süreliğine hem üniversite eğitimi görmeye hem de dil geliştirmeye gittiği görülmektedir. Erasmus öğrenciye burs imkânı sağladığı gibi farklı bir ülkenin üniversitesinde o ülkenin dilinde kısa süreli de olsa eğitim imkânı sunmaktadır.

Verimli ve kalıcı bir İngilizce öğrenmek için seviyenize uygun sınıflarda kursa katılmak şarttır, yapmanız gereken şey çok basit siz gerçekten İngilizceyi öğrenip akıcı bir şekilde konuşmayı ve iletişim kurmayı istiyor musunuz öncelikle bu sorunun cevabını bulun cevabınız evet ise kendinize uygun gördüğünüz kurs merkezini seçip kaydınızı yaptırın, kayıt yaptırmış olduğunuz merkezde, öncelikle size birseviye tespit sınavıuygulanarak seviyenizin belirlenmesi sağlanacaktır, akabinde sizi seviyenize uygun bir sınıfa yerleştirerek başarıya giden yolun ilk adımını atmanıza yardımcı olacaklardır.

İngilizceyi az da olsa öğrenmeye başladıysan İngilizce Kendini Tanıtma çalışması yapmaya ne dersin, haydi başlayalım o zaman
My name is Canan andsurnameEren: Adım Canan ve soyadım Eren
I’m 30 (thirty)yearsold: 30 yaşındayım.
I wasbron in 1985 (nineteeneighty-five) in Uşak, I grewup at Denizli: 1985 yılında Uşak’ta doğdum, Denizli’de büyüdüm
My fatherdiedandmymother is a housewife: Babam öldü ve annem ev hanımı
I havea brotherand a sister: Bir erkek kardeşim ve bir kız kardeşim var.
I have Brown eyesandblackhair: Gözlerim kahverengi ve saçım siyah
I am not verytall: Çok uzun boylu değilim
I am mariedand I havegot a child. Here name is Bahar andtwoyerasold: evliyim ve bir çocuğum var. Onun ismi Bahar ve 2 yaşında.

İngilizceyi öğrenmeye başladık, kendimizi de tanıttık e hadi o zaman biraz ruhumuzu besleyelim linke tıklayarak http://www.konusarakogren.com/blog/turk-sanatcilarin-yorumladigi-12-unutulmaz-ingilizce-sarki/' en güzel İngilizce şarkıları dinleyebilir sözlerini öğrenebilirsiniz bu işlem size çok iyi gelecek ne demişler müzik ruhun gıdasıdır. Türk sanatçıların seslendirdiği en iyi İngilizce şarkılardan birkaç örnek verelim.

Tarkan: Let Me SeeYouBounce
Petek DİNÇÖZ: FoolishCasanova
Barış MANÇO: NickTheChopper
Athena: For Real
Şuanda yorumlarınızı duyar gibiyim şarkıları hepiniz hatırladınız dimi.
Sonraki Kayıt Önceki Kayıt Ana Sayfa

0 yorum: