modadakankan. Blogger tarafından desteklenmektedir.

Top-ads

modadakankan. Blogger tarafından desteklenmektedir.

Kır Düğünü Modası 2016

By | Perşembe, Eylül 01, 2016 Leave a Comment


Mutlu bir ilişkinin resmileştiği; düğün gecesi, her iki taraf için de oldukça heyecan vericidir. Önce yavaş yavaş düğün tarihi belirlenir daha sonra düğün salonları araştırılır. İçlerine sinen ya da bütçelerini zorlamayan yerler tercih edilir.

Son zamanlar kır düğünleri oldukça moda oldu... Uçuş uçuş bir gelinlik, yeşil beyaz ağırlıklı bir ortam, canlı müzik, gündüzden başlayıp gece boyu süren bir gün. Yabancıların yaptığı gibi ayakta kıyılan bir nikah ve garsonların bir oraya bir buraya koşuşturduğu büyük bir bahçe. Açık hava olduğu için hem misafirler hem de mutlu çift o gece oldukça rahat ediyorlar.

Düğün fiyatları aslında her yerde aşağı yukarı aynı olsa da, istediğiniz hizmetlere bağlı olarak değişebilmektedir. Kimi; '' amaan 1 kere evlenicem nasıl olsa.'' diyerek paraya kıyıyor, kimi ev eşyaları, masraflar diyerek daha temkinli davranıyor. 

Eskiden sadece nikah salonlarında yapılırmış nikah kutlamaları, evet evet ve 1-2 dans daha sonra misafirlerle hoş sohbet 1-2 saat daha ve bitti. Ama şimdi öyle mi? Uzun bir duvak arkadan gelen küçük nedimeler, havai fişekler, ikramlar, vur patlasın çal oynasın. 

Kır düğünü yapmak isterseniz eğer Mayıs, Haziran, Temmuz, Ağustos ve ucundan yakalamak isterseniz Eylül ayı sizin için uygun olan aylardır. Haziran Temmuz aylarında çok sıcak olsa da organizasyon şirketleri onun da çaresini bulmuş; dev vantilatörlere renkli kurdeleleri bağlamışlar ve oh üfür üfür hava eşliğinde edilen danslar, verilen sözler.

Kimi de şık salon düğünlerini tercih ederler, Ağır bir gelinlik, büyük taşlı bir taç, şamdanlarla süslenmiş parlak masalar, ışıklarla aydınlatılmış bir gelin-damat yolu, slow yabancı bir şarkı ve önceden eğitimi alınmış bir dans. Şimdi de bu çok moda oldu. Çiftler düğünden 1 ay önce kursa gidiyorlar , basit ama etkili bir koreografi hazırlayıp misafirlerin önünde bunu sergiliyorlar. Açıkçası ben o heyecandan dans figürlerini unuturum karıştırırım. Ama yapanlara kocaman tebrikler :) O günler o kadar telaşlı ve koşuşturmalı oluyor ki o telaş içinde uygun yeri bulabilmek için eğer çok yorulmak istemiyorsanız ve doğru tercih yapmak istiyorsanız size dugunbuketi.com ' u incelemenizi öneririm. İl ilçe bilgilerinizi girerek size birçok seçeneği anında sunuyor. Tanıdığınız birilerinin önerdiği düğün salonunun ismini de girip ayrıntılı bilgilere de ulaşabilirsiniz. Hem zaman kazanmak hem de sağlıklı karar vermek için mutlaka siteyi ziyaret edin derim. Yine datanıza eklemeniz gereken web sitesi kızlar...

 Şuan böyle bir telaşın içinde olan ben, yine böyle güzel bir heyecanı yaşayacak olan çiftlere kolaylıklar diliyorum.


Sonraki Kayıt Önceki Kayıt Ana Sayfa

0 yorum: